Donkey Secondary Antibodies
Secondary antibodies where donkey is the host species. Secondary antibodies must be raised against the host species of the primary antibody. Includes different antigens, classifications, conjugations, and isotypes.
Conjugate
- (26)
- (4)
- (15)
- (4)
- (12)
- (6)
- (8)
- (2)
- (15)
- (4)
- (2)
- (4)
- (8)
- (4)
- (4)
- (8)
- (3)
- (3)
- (44)
- (61)
- (8)
- (1)
- (1)
- (21)
- (11)
- (18)
- (20)
- (20)
- (6)
- (18)
- (15)
- (11)
- (9)
- (52)
- (9)
- (78)
- (4)
- (24)
- (2)
- (2)
- (23)
- (4)
- (4)
- (4)
- (31)
- (26)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (6)
- (16)
- (16)
- (16)
- (66)
Host Species
- (1)
- (781)
- (2)
Quantity
- (1)
- (21)
- (9)
- (3)
- (142)
- (31)
- (2)
- (77)
- (218)
- (20)
- (38)
- (6)
- (10)
- (8)
- (2)
- (1)
- (1)
- (69)
- (4)
- (1)
- (1)
- (3)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (22)
- (86)
- (2)
Classification
- (4)
- (778)
Applications
- (14)
- (10)
- (37)
- (450)
- (251)
- (33)
- (37)
- (283)
- (146)
- (15)
- (102)
- (411)
- (59)
- (198)
- (57)
- (42)
- (2)
- (5)
- (509)
Filtered Search Results
Products from some of our suppliers do not display in filtered search results. Please
clear all filters
to see these products.
Search Within Results
Keyword Search:
Clear All
151
–
165
of
2,960
results
Promotions Available
Donkey Anti-Rabbit IgG NorthernLights™ NL637-conjugated Antibody, R&D Systems™
Donkey Anti-Rabbit IgG NorthernLights™ NL637-conjugated Antibody, R&D Systems™
Greener Choice
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Greener Choice
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Donkey Polyclonal Antibody has been used in 2 publications
Promotions Available
Donkey Anti-Sheep IgG NorthernLights™ NL637-conjugated Antibody, R&D Systems™
Donkey Anti-Sheep IgG NorthernLights™ NL637-conjugated Antibody, R&D Systems™
Greener Choice
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Greener Choice
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Donkey Polyclonal Antibody has been used in 5 publications
Donkey anti-Mouse IgG (H+L) Secondary Antibody, DyLight 594 (Pre-adsorbed), Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Donkey Polyclonal Antibody
Invitrogen™ Donkey anti-Human IgG (H+L) Cross-Adsorbed Secondary Antibody, DyLight™ 594
Donkey Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Human |
| Host Species | Donkey |
| Conjugate | DyLight 594 |
| Applications | Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Immunoprecipitation,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 0.5 mg/mL |
| Antigen | Human IgG (H+L) Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 0.2% BSA and 0.09% sodium azide; pH 6.8 to 7.4 |
| Immunogen | Human IgG-heavy and light chain. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
IgG Donkey anti-Mouse, Alkaline Phosphatase, Polyclonal, Secondary Antibody, MilliporeSigma™
Donkey Polyclonal Antibody
Donkey anti-Rat IgG (H+L) Secondary Antibody, Biotin (Pre-adsorbed), Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Donkey Polyclonal Antibody
| Antigen | IgG (H+L) |
|---|---|
| Regulatory Status | RUO |
| Content And Storage | Store at 4C short term. Aliquot and store at -20C long term. Avoid freeze-thaw cycles. |
| Target Species | Rat |
| Host Species | Donkey |
| Conjugate | Biotin |
| Applications | Western Blot,ELISA,Immunohistochemistry,Immunohistochemistry (Paraffin) |
| Classification | Polyclonal |
| Immunogen | Rat IgG whole molecule |
| Primary or Secondary | Secondary |
Donkey anti-Rat IgG (H+L) Secondary Antibody, FITC, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Donkey Polyclonal Antibody
| Antigen | IgG (H+L) |
|---|---|
| Regulatory Status | RUO |
| Content And Storage | Store at 4C in the dark. |
| Target Species | Rat |
| Host Species | Donkey |
| Conjugate | Fluorescein |
| Applications | Western Blot,Flow Cytometry,Immunocytochemistry,Immunofluorescence |
| Classification | Polyclonal |
| Immunogen | Rat IgG whole molecule |
| Primary or Secondary | Secondary |
IgG Donkey anti-Rabbit, Biotin, Polyclonal, Secondary Antibody, MilliporeSigma™
Donkey Polyclonal Antibody
Invitrogen™ Donkey anti-Rat IgG (H+L) Cross-Adsorbed Secondary Antibody, DyLight™ 755
Donkey Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Rat |
| Host Species | Donkey |
| Conjugate | DyLight 755 |
| Applications | Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 0.5 mg/mL |
| Antigen | Rat IgG (H+L) Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 0.2% BSA and 0.09% sodium azide; pH 6.8 to 7.4 |
| Immunogen | Rat IgG-heavy and light chain. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Donkey F(ab) anti-Goat IgG (H+L) Secondary Antibody, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Donkey Polyclonal Antibody
Donkey anti-Goat IgG (H+L) Secondary Antibody, Biotin, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Donkey Polyclonal Antibody
| Antigen | IgG (H+L) |
|---|---|
| Regulatory Status | RUO |
| Content And Storage | Store at 4°C short term. Aliquot and store at -20°C long term. Avoid freeze-thaw cycles. |
| Target Species | Goat |
| Host Species | Donkey |
| Conjugate | Biotin |
| Applications | Western Blot,ELISA,Immunohistochemistry,Dot Blot |
| Form | Purified |
| Classification | Polyclonal |
| Immunogen | Donkey anti-Goat IgG (H+L) Secondary Antibody [Biotin] was produced by repeated immunization with goat IgG whole molecule in donkey. |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Donkey anti-Mouse IgG (H+L) Cross-Adsorbed Secondary Antibody, DyLight™ 550
Donkey Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Donkey |
| Conjugate | DyLight 550 |
| Applications | Flow Cytometry,Immunohistochemistry (Paraffin),Immunoprecipitation,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 0.5 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgG (H+L) Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 0.2% BSA and 0.09% sodium azide; pH 6.8 to 7.4 |
| Immunogen | Mouse IgG-heavy and light chain. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Donkey anti-Goat IgG (H+L) Secondary Antibody, HRP (Pre-adsorbed), Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Donkey Polyclonal Antibody
| Antigen | IgG (H+L) |
|---|---|
| Regulatory Status | RUO |
| Content And Storage | Store lyophilized antibody at 4°C. Mix reconstituted liquid with an equal volume of glycerol, aliquot contents and freeze at -20°C or below for long term storage. |
| Target Species | Goat |
| Host Species | Donkey |
| Conjugate | HRP |
| Applications | Western Blot,ELISA,Immunohistochemistry,Immunohistochemistry (Paraffin) |
| Classification | Polyclonal |
| Immunogen | Purified Goat IgG (H&L) |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Donkey anti-Chicken IgY (H+L) Secondary Antibody, FITC
Donkey Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | -20°C, Avoid Freeze/Thaw Cycles, store in dark |
|---|---|
| Target Species | Chicken |
| Host Species | Donkey |
| Conjugate | FITC |
| Applications | Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Antigen | Chicken IgY (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 50% glycerol and 0.075% sodium azide; pH 7.2 |
| Immunogen | Purified chicken IgY isolated from normal chicken eggs. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Donkey anti-Rabbit IgG (H+L) Secondary Antibody, Biotin, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Donkey Polyclonal Antibody
| Antigen | IgG (H+L) |
|---|---|
| Regulatory Status | RUO |
| Content And Storage | Store at 4°C short term. Aliquot and store at -20°C long term. Avoid freeze-thaw cycles. |
| Target Species | Rabbit |
| Host Species | Donkey |
| Conjugate | Biotin |
| Applications | Western Blot,ELISA,Immunohistochemistry,Immunohistochemistry (Paraffin) |
| Form | Purified |
| Classification | Polyclonal |
| Immunogen | Rabbit IgG whole molecule |
| Primary or Secondary | Secondary |